Przejdż do 
kategorie

5 szt. Opaski odblaskowe na rzep • Platformaodblaskowa.pl

Piesi to najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo użytkownicy ruchu drogowego. Bardzo często stają się ofiarami tragicznych wypadków. Doskonałym tego potwierdzeniem są coroczne policyjne statystyki, z których jasno wynika, że ponad 35% śmiertelnych ofiar wypadków stanowią właśnie piesi. Dlatego tak ważna jest dbałość o zapewnienie lepszej widoczności na drodze. Z pomocą przychodzą niezwykle praktyczne opaski odblaskowe na rzep.

Dlaczego warto nosić opaski odblaskowe?

Zła widoczność na drodze, niesprzyjające warunki pogodowe, ubranie pieszego w spokojnych szaro-czarnych odcieniach, niezabudowany teren – wszystko to sprawia, że kierowca nie jest często w stanie dostrzec pieszego w odpowiednim czasie, co może skutkować poważnym wypadkiem. Jednak wystarczy wyposażyć się w niewielki element odblaskowy, aby kierowca mógł nas zauważyć z dużej odległości. Trzeba też pamiętać o tym, aby umieszczać odblaski w miejscu, które sprawi, że znajdą się one w polu działania świateł samochodowych, zapewniając tym samym widoczność dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków, a więc zarówno z tyłu, jak i z przodu. 

Opaski odblaskowe na rzep

Elementy odblaskowe stosowane są w różnej formie. Mogą to być zawieszki, jaskrawe parasolki czy specjalne kamizelki. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem są także opaski odblaskowe na rzepy, które można nosić zarówno na ramieniu, jak i na nodze, na przykład przy kostce. Dzięki zastosowaniu rzepu, opaskę taką można szybko założyć i zdjąć. Dodatkowym udogodnieniem jest duża możliwość regulacji rozmiaru. Opaska odblaskowa na rzep dostępna jest w różnych fluorescencyjnych kolorach.