Przejdż do 
kategorie

2 szt. Szelki odblaskowe dla dorosłych • Platformaodblaskowa.pl

Obowiązek posiadania elementów odblaskowych dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Wprowadziła go nowelizacja przepisów z 2014 roku, mająca na celu ograniczenie liczby wypadków z udziałem pieszych uczestników ruchu. Rola elementów odblaskowych jest niezwykle ważna. Powinni być w nie wyposażeni zarówno dorośli, jak i dzieci. 

Dlaczego elementy odblaskowe są tak ważne?Pieszy, który porusza się po zmroku bez elementów odblaskowych, jest widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy dopiero z odległości około 20 metrów. Jeżeli jednak założy element odblaskowy, jest zauważalny już z odległości 150 metrów. To z kolei pozwala również na szybszą reakcję kierowcy, który może wyminąć lub wyprzedzić pieszego czy nawet zahamować.

Szelki odblaskowe dla dorosłychSzelki odblaskowe dla dorosłych to doskonały gadżet odbijający padające światło. Istnieją specjalne szelki odblaskowe przeznaczone dla rowerzystów, motocyklistów czy miłośników wieczornego biegania. Ich rozmiar jest uniwersalny, dzięki czemu można je łatwo regulować. Bez problemu można je założyć latem lub zimą na różnego rodzaju odzienie wierzchnie. Szelki odblaskowe na rower czy motor można także spersonalizować, wykonując na nich ciekawy nadruk reklamowy. Dzięki metalowym sprzączkom bardzo dobrze trzymają się skórzanej odzieży, zapewniając tym samym duży komfort oraz wygodę.