Przejdż do 
kategorie

Techniki znakowania

od najprostszych po skomplikowane

Warto zapoznać się z technikami znakowania aby odpowiednio sformułować zapytanie ofertowe. Ilość gwiazdek oznacza poziom cenowy. Im więcej gwiazdek, tym droższa metoda. 
H = hurt, metoda dedykowana wysokim nakładom od min. 200 szt.
D = detal, metoda dedykowana niskim nakładom od 1 szt.

Tampondruk*

H

Metoda nanoszenia nadruków na płaskich i wypukłych materiałach o sztywnej i miękkiej powierzchni, (zawieszki miękkie, twarde, opaski odblaskowe , naklejki itp.). Technologię tą można stosować do robienia nadruków na wszystkich rodzajach materiałów PCV i PMMA. Jest to najpopularniejsza i jednocześnie najbardziej ekonomiczna metoda znakowania. Zaletą metody jest bardzo dokładne odwzorowanie nawet bardzo drobnych szczegółów, wadą stosunkowo niewielka powierzchnia nadruku – ok. 7x2cm

Uwaga: każdy kolor jest osobno płatny i do kalkulacji należy podać ilość sztuk zamawianego produktu oraz ilość kolorów nadruku. 
Najbardziej ekonomiczny jest nadruk 1 kolor. 
Ważne – im większa ilość produktu, tym niższa jednostkowa cena znakowania.

Sitodruk*

H
Sitodruk: podstawowa metoda druku i pozwala na zadruk dużych płaskich powierzchni. Druk wykonuje się na materiałach takich jak: materiały poliestrowe (kamizelki odblaskowe), bawełniane i dzianiny, torby, worki odblaskowe, chusty, smycze, itp. Tą metodą wykonuje się nadruki, naklejkach samoprzylepnych, czapkach oraz wielu innych. Najtańsza metoda do wykonywania niskobudżetowych produkcji wysokonakładowych. 
Zaletą metody jest szybki zadruk dużych powierzchni, wadą ograniczona możliwość drukowania drobnych szczegółów (minimalna wysokość liter dla czcionki Arial – 2,5mm lub 8pkt – minimalna grubość linii 0,4-0,5pkt) 

Uwaga: każdy kolor jest osobno płatny i do kalkulacji należy podać ilość sztuk zamawianego produktu oraz ilość kolorów nadruku. 

Najbardziej ekonomiczny jest nadruk 1 kolor. 
Ważne – im większa ilość produktu, tym niższa jednostkowa cena znakowania.

Termotransfer*

H

Termotransfer używany jest do nanoszenia nadruków na wszelkiego rodzaju tkaniny. Technika polega na naniesieniu poszczególnych kolorów nadruku na arkusze papieru/folii transferowej, a następnie przy użyciu specjalnych pras przeniesieniu całości nadruku na produkt: czapki, kamizelki, smycze, torby, worki itp. Zaletą tej metody jest dobre krycie koloru szczególnie na ciemnym tle oraz precyzyjne odwzorowanie detali, przy zachowaniu pełnej gamy kolorystycznej. 
Ważne – im wyższy nakład, tym niższa jednostkowa cena znakowania. 
Idealna metoda do druków wysokonakładowych, gdzie logo jest niewielkie – za to wymagania co do nadruku są b. wysokie (ostrość nadruku, kolor, trwałość).

Druk UV **

D/H

Technika druku w pełnym kolorze głównie na opaskach i zawieszkach. Specjalne atramenty pod wpływem światła UV twardnieją i związują się z podłożem. Zaletą jest druk w pełnym kolorze CMYK z białym podkładem, ilość kolorów nadruku nie ma wpływu na cenę. Wadą jest możliwość nadruku wyłącznie na płaskich produktach oraz nieco wyższy koszt druku w porównaniu z sitodrukiem/tampodrukiem.

Sublimacja **

D/H

Technika pozwalająca na rewelacyjne odwzorowanie zdjęć oraz szczegółów z przejściami tonalnymi w pełnym kolorze. Daje się zastosować na podłożach zawierających min. 50% poliestru. Nadruki wykonane tą metodą są odporne na ścieranie i pranie. Zaletą jest możliwość zastosowania techniki do druku nakładów jednostkowych ze względu na brak kosztów przygotowania do druku, wadą brak możliwości właściwego odwzorowania kolorów na podłożach innych niż białe. 

O cenie nie decyduje ilość nadruków – a wymiar nadruku. 
Im nadruk mniejszy, tym cena jest niższa. 
Idealna metoda na małe nakłady, zarówno cenowo jak i jakościowo.

Flex do druku***

D

Technika polegająca na druku projektu pigmentowym CMYK na specjalnym białym podłożu, następnie wycięciu grafiki po obrysie za pomocą plotera i przeniesieniu gotowego nadruku na produkt za pomocą prasy transferowej. Zaletą jest możliwość zadruku w pełnym kolorze, brak kosztów przygotowania do druku, wadą stosunkowo duży koszt mediów oraz ograniczona wielkość wycinanych elementów. Zastosowanie tylko na tekstyliach.

Transfer odblaskowy***

D/H 

Technika polegająca na wycięciu ploterem odblaskowych elementów z folii odblaskowej termotransferowej i wgrzaniu termoprasą kształtów / liter / logo na tkaninę (kamizelki odblaskowe, chusty, worki, koszulki itd.). Istotnym ograniczeniem jest wielkość wycinanych elementów. Wysokość liter to min. 1cm, min. grubość wycinanego elementu to 0,4cm. Efekt: wgrzew odblaskowy jest idealnie wycięty, ostry, trwale wgrzany i co najważniejsze – nadruk odbija światło dokładnie tak samo jak odblaskowe pasy w kamizelce. Tym samym nadruk taki spełnia podwójną funkcję: odblaskową i informacyjną.
Uwaga: do złożenia zamówienia niezbędne jest dołączenie plików graficznych w krzywych w formacie cdr, pdf lub AI. Na tej podstawie grafik wykonuje wizualizację graficzną do akceptacji przez Klienta.
Zapraszamy Państwa do stałej współpracy i zachęcamy do skorzystania z naszych usług !

Zespół Platforma odblaskowa Sp. z o.o.